עמוד הביתבית קריניצידבר ראש העיר ויו"ר העמותה

דבר ראש העיר ויו"ר העמותה

ברכת ראש העיר ויו"ר העמותה - כרמל שאמה הכהן

תושבים ותושבות יקרים!

רמת-גן מתהדרת בהיסטוריה מפוארת, שתחילתה בתקופת היישוב, אי אז בראשית המאה ה-20.

קרוב למאה שנה חלפו מאז הגו כמה מתושבי תל-אביב הקטנה את הרעיון לייסד "עיר גנים". המושב הקטן, שהפך עד מהרה למועצה מקומית, היה בראשית דרכו יישוב חקלאי. עם גלי העלייה גדל היישוב, התפתחו בו בתי ספר, נבנו אולמות קולנוע ומרכזי תרבות גדולים, קמו מפעלי תעשייה ידועים כ"עלית" ו"עסיס", נחנכו בו הפארק הלאומי, האצטדיון הלאומי וכן מוקדים נוספים, שהפכו עם השנים לנכסים לאומיים.

בשנת 1950 קיבלה רמת-גן מעמד של עיר, שהפכה לאחת מהגדולות ומהמרכזיות במדינה. רחבה ומרשימה היא ההיסטוריה של עירנו, והיא מעידה במובנים רבים על התפתחותה של מדינת ישראל כולה.

אתר האינטרנט של "בית קריניצי" – בית העיר רמת-גן, מאפשר לכם להגיע בהקלקת עכבר אל האירועים המרכזיים שעיצבו את עירנו היפה והירוקה, מימיה הראשונים ועד ימים אלה ממש. באתר ובמוזיאון תוכלו למצוא אוצרות ארכיוניים כגון תצלומים, פרוטוקולים, מכתבים, כרזות ועוד, שהיו חבויים ועתה הם מוצגים בפני כל. האתר כולל מגוון תכנים ומידע רב שיכול להיות לעזר לכל מורה, תלמיד, סטודנט ולכל המתעניין בהווה ובעבר של העיר. באמצעות האתר ניתן להגיע גם לקטלוג הארכיון ברשת, המתעדכן כל העת.

כולי תקווה שהשימוש באתר יסייע בהנגשת המידע המרתק והחשוב ויהווה ערוץ מרכזי נוסף בחיזוק הקשר והגאווה של תושבי העיר עם ההיסטוריה ושורשיה של עירנו, רמת-גן.

שלכם ובשבילכם,
כרמל שאמה הכהן
ראש העיר