עמוד הביתסיפורה של העיראודות העיר

אודות העיר

רמת גן - מעיר גנים עד ימינו

רמת-גן היא אחת הערים הגדולות בישראל

רמת-גן היא אחת הערים הגדולות בישראל, המונה כ-162,000 אלף נפש. העיר שוכנת במרכזו של מישור החוף, ממוקמת במרכז גוש דן וגובלת בערים תל-אביב, גבעתיים, בני-ברק וקריית-אונו. רמת-גן, כשמה כן היא - עיר הגנים של ישראל, מונה 21 שכונות ושטח שיפוטה הינו כ-16,300 דונם.

 

ראשיתה של רמת-גן בשנת 1921. עשרות מתושבי תל-אביב הקטנה ביקשו איכות חיים וסביבה שהשכונה היפואית המתפתחת לא יכלה להציע. על כן, הם ביקשו להקים "עיר גנים". תחילה זה היה מושב חקלאי. לאחר שנים אחדות החל הזינוק הגדול הראשון של רמת-גן, שהפך אותה לישוב המשלב איכות חיים יחד עם פיתוח ענפי כלכלה חדשים. את החקלאות החלה להחליף תעשייה, ורמת-גן הפכה תוך זמן לא רב למרכז תעשייתי חשוב. מתחם הבורסה הפך בשנים האחרונות למרכז הכלכלי החשוב במדינה, שבו אלפי עסקים בתחומי המשק השונים, לרבות מפעלי היי-טק רבים. מספר העסקים בכלל העיר מוערך ב-12 אלף.

 

רמת-גן היא העיר הירוקה ביותר בישראל, כאשר 25% משטחה הם שטחים ירוקים. העיר ממשיכה לשמור בקפדנות על הגנים ולטפחם לרווחת התושבים והמבקרים, הנהנים ממתחמים ירוקים מפותחים בלב הארץ. כרבע משטחה מכוסה שדרות, עצים הנטועים ברחובות וגנים, לרבות הפארק הלאומי ששטחו יותר מ-1,000 דונם. בשני העשורים האחרונים ניטעו גנים חדשים ושוקמו גנים ציבוריים ותיקים, ובראשם הפארק הלאומי ופארק דוד.

 

עיריית רמת-גן מעניקה שירותים לכלל הגילאים והאוכלוסיות במגוון תחומים, בהם: תרבות, אמנות, פנאי, חינוך, רווחה, שירותים קהילתיים, העשרה וספורט. השירותים ניתנים במרכזים ייחודיים, מועדונים, אירועים עירוניים ושכונתיים ועוד.

{{tabListSubject.numberOfItems}}
{{tabListSubject.title}}
  • {{tabListSubject.numberOfItems}}
    {{tabListSubject.title}}
סנן לפי:
  • {{person.image.title}}

    {{person.title}}