עמוד הביתהצהרת נגישות

הצהרת נגישות

הצהרת נגישות בית קריניצי

עמותת בית הראשונים ע"ש א. קריניצי הינה עמותה עירונית בעיר רמת-גן, שמטרתה טיפוח, שימור והנחלת המורשת העירונית. על מנת לממש מטרה זו, העמותה מפעילה את בית קריניצי, כבית העיר רמת-גן.
 
העמותה חרטה על דגלה להעניק את השירות המקצועי והטוב ביותר ללקוחותיה ולגולשי האתר. לשם כך, אנו פועלים לביצוע התאמות עבור לקוחות עם מוגבלות נגישות, הן בערוצים הישירים והן בערוצים הדיגיטליים. זאת במטרה לסייע להם לשפר את איכות החיים ולאפשר את שילובם בחברה בדרך של כבוד, שוויון ועצמאות.
 
התאמות אלו נעשות בכפוף ובהתאם להוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התשנ”ח - 1998) והתקנות על פיו.
 

הסדרי נגישות פיזית:

 
בית קריניצי פועל בבית מגוריו המקורי של אברהם קריניצי, ראש העיר הראשון של רמת-גן. המבנה הינו בית היסטורי לשימור, שנבנה בשנת 1925 כאחד מבתי האבן הראשונים בעיר. העמותה שמה לה כאחת ממטרותיה, להנגיש את המבנה, כחלק ממצאיו של סקר נגישות, שבוצע בהזמנת עיריית רמת-גן, בשנת 2014.במסגרת זו, הונגשה קומת הכניסה, הורחבו המעברים באולם התצוגה והונגשו חדרי השירותים בקומת הכניסה כמו גם חדרי השירותים במפלס התחתון, שאליו מוביל שביל גישה נפרד, המותאם לאנשים המתניידים באמצעות כיסא גלגלים. בימים אלה פועלת עיריית רמת-גן, בשיתוף עמותת בית הראשונים, לביצוע תכנון אדריכלי לשימור המבנה, להקמת תצוגה חדשה ונגישה ולשיפוצו והנגשתו של הבית, באופן מקיף, על פי התקנים הנדרשים.
 

נגישות אתר אינטרנט:

 
אתר אינטרנט נגיש הוא אתר המאפשר לאנשים עם מוגבלות ולאנשים מבוגרים לגלוש באותה רמת יעילות והנאה ככל הגולשים. בין 20-25 אחוזים מהאוכלוסייה נתקלים בקשיי שימוש באינטרנט ועשויים להיטיב מתכני אינטרנט נגישים יותר, כך על פי מחקר שנערך בשנת 2003 על ידי חברת מייקרוסופט. עמותת בית הראשונים מאמינה ופועלת למען שוויון הזדמנויות במרחב האינטרנטי לבעלי לקויות מגוונות ואנשים הנעזרים בטכנולוגיה מסייעת לשימוש במחשב.
 

מידע על נגישות האתר:

 
אתר זה עומד בדרישות תקנות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013.
 
התאמות הנגישות בוצעו עפ"י המלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ומסמך WCAG2.0 הבינלאומי.
הבדיקות נבחנו לתאימות הגבוהה ביותר עבור דפדפן Firefox.
 
האתר מספק מבנה סמנטי עבור טכנולוגיות מסייעות ותמיכה בדפוס השימוש המקובל להפעלה עם מקלדת בעזרת מקשי החיצים, Enter ו- Esc ליציאה מתפריטים וחלונות.
 
מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים ולשימוש בטלפון הסלואלרי.
 
ייעוץ הנגשת אתר האינטרנט בוצע על ידי חברת A-2-Z שיווק ונגישות באינטרנט.
 
לשם קבלת חווית גלישה מיטבית עם תוכנת הקראת מסך, אנו ממליצים לשימוש בתוכנת NVDA העדכנית ביותר.
 
 

דרכי פנייה לבקשות והצעות שיפור בנושא נגישות:

 
אם נתקלת בבעיה בנושא נגישות נשמח לקבל ממך הערות באמצעות טופס יצירת קשר
 
תאריך עדכון ההצהרה: 26.10.2017
Menu: תפריט תחתון